Moderátor
04
Vystupující
01
Filip Plevač
na digitalizaci/automatizaci se dívá z pozice majitele/ředitele firmy, tzn. uživatele, ne dodavatele řešení
Filip působil 7 let jako úspěšný generální ředitel firmy Moravia Cans, která získala řadu ocenění v oblasti vědy a výzkumu, ekonomiky a lidských zdrojů. Výsledkem jeho působení bylo navýšení zisku v řádu stovek procent, tržeb v řádu desítek procent. Předtím zastával pozici generálního ředitele Koryna nábytek. Je absolventem VUT Brno fa strojní, oboru manažer výrobních strojů, systémů a robotiky a prošel i MBA studiem na Nottingham Trent University. Mezi jeho záliby patří rodina, cestování, vzdělávání a sport.
robotizace a digitalizace
KONFERENCE PŘESUNUTA
Vážení přátelé,
děkujeme za Váš zájem o konferenci. V důsledku nedostatečné obsazenosti jsme nuceni konferenci přesunout na pozdější termín. Termín byl předběžně stanoven na 6.11.2019.
Pokud máte zájem být informováni o novinkách a spuštění registrace, prosím vyplňte následující FORMULÁŘ a my se Vám zavčasu ozveme.
Děkujeme za pochopení
Moderátor
Filip Plevač
robotizace a digitalizace
na digitalizaci/automatizaci se dívá z pozice majitele/ředitele firmy, tzn. uživatele, ne dodavatele řešení
Filip působil 7 let jako úspěšný generální ředitel firmy Moravia Cans, která získala řadu ocenění v oblasti vědy a výzkumu, ekonomiky a lidských zdrojů. Výsledkem jeho působení bylo navýšení zisku v řádu stovek procent, tržeb v řádu desítek procent. Předtím zastával pozici generálního ředitele Koryna nábytek. Je absolventem VUT Brno fa strojní, oboru manažer výrobních strojů, systémů a robotiky a prošel i MBA studiem na Nottingham Trent University. Mezi jeho záliby patří rodina, cestování, vzdělávání a sport.
Řečníci
Jiří Šolc
Jiří pracuje na pozici Solution/Enterprise Architekta ve společnosti ALEF NULA.
Zajímá se o nové technologie, podnikovou architekturu a jak s jejich pomocí podpořit business. Má za sebou zkušenosti
z technické, konzultační i manažerské praxe. Podílel se na přípravě a implementaci řady projektů z oblasti ICT.
digitální transformace
Martin Hejl
THIMM pack’n’display
Přes 20 let zkušeností v oboru dělá z Martina bezednou studnici nápadů a příběhů o obalech
z vlnité lepenky.
Pro svůj osobitý styl přednášek a nadšení je žádaným spíkrem na různých odborných akcích.
Je otevřen diskuzím a rád předává své zkušenosti dál.
Martin Hejl je jednatelem THIMM pack’n’display, výrobce obalů a displejů z vlnité lepenky, který je součástí mezinárodní skupiny THIMM.
V obalech z vlnité lepenky vidí obrovský potenciál a je přesvědčen, že správně navržené obaly mohou významně napomoci podpoře prodeje.
Jan Podzimek
Honza je podnikatel, dobrodruh a zastánce kreativního selského rozumu, má 10letou zkušenost se strategickým řízením a přípravou digitálních marketingových kampaní. V minulosti spolupracoval na marketingových strategiích např. pro společnosti Jelínek, Nestlé, atd.
V současné době se věnuje projektům, které využívají technologie virtuální reality v několika oblastech.
PRIA SYSTEM s.r.o.
Petr Chládek
Hella Autotechnik Nova, s.r.o.
Je absolventem VŠB – Technické Univerzity v Ostravě, kde studoval obor Průmyslové roboty a manipulátory. Později vystudoval strategický management na Nottingham Trend Univerzity při VUT v Brně. Celou svou kariéru se věnuje dodávkám nových technologických celků pro průmysl.
Od roku 2013 pracuje ve společnosti Hella Autotechnik Nova na pozici Ředitele pro vývoj výrobního zařízení, kde má globální odpovědnost za vývoj a realizaci projektů pro interní zákazníky. Má velké zkušenosti s dodávkami automatizačních technologií nejen pro evropský, ale i pro asijský a americký trh. Klade důraz na inovativní myšlení při technologickém návrhu řešení.
Program
12. června
08:30
Registrace účastníků
09:00
Zahájení
Kam směřuje svět ? Co vše se změní a co to přinese lidem/firmám za pozitiva/ negativa? Můžeme s tím vůbec něco udělat?
09:15
Úvodní slovo / Filip Plevač
Vize digitální firmy, rozdíly mezi digitální a "analogovou" firmou, co to přinese majiteli, řediteli, zaměstnancům...?
Představme si příběh firmy, která chce implementovat principy průmyslu 4.0 a neví proč (co by jí to mělo přinést), ani jak na to (čím začít, jak pokračovat...) .
Jak by taková firma měla postupovat?
krok č. 1
OSENZOROVÁNÍ PROCESŮ
Celý proces by měl začít převedením z fyzické do digitální podoby, tzn. načrtnout procesy, které ve firmě probíhají a osenzorovat je, neboli nastavit odkud jaká data budou získávána. Výstup ukáže, kde, co a proč digitalizovat, i co z toho firma získá.
krok č. 2
SBĚR A VYHODNOCENÍ DAT
Poté, co firma začne sbírat data, a část naváže i na data z minulosti, je důležité zamyslet tím, jak data co nejlépe využít pro řízení, rozhodování, predikci neboli ve kterých procesech má smysl využít umělé inteligence.
krok č. 3
PAPERLESS OFFICE
Velmi důležité je zajistit, aby byla data ve správný čas na správném místě, a to ideálně v reálném čase. Proto je třeba převést klíčové fyzické procesy a předávání informací na papíře do digitální podoby (paperless office, production).
krok č. 4
ROBOTIZACE VÝROBY
Vzhledem k fungujícímu toku dat a informací do výroby a zpět a jejich inteligentním zpracování může firma velmi dobře posoudit, které neustále se opakující činnosti ve výrobě by bylo vhodné automatizovat/robotizovat
krok č. 5
ROZŠÍŘENÁ REALITA
Automatizace výroby, digitální přenos dat a dokumentace umožňuje zjednodušit práci operátorů a výrobních logistiků, a to díky využívání různých digitálních asistentů, včetně rozšířené reality. Ta umožňuje nejen nárůst efektivity, ale i přenos činností na zaměstnance, kteří by to jinak bez potřebné kvalifikace vykonávat nemohli.
krok č. 6
VIRTUÁLNÍ REALITA
Digitální procesy vyžadují jinou úroveň kvalifikace zaměstnanců, vyžadují i vysokou flexibilitu a efektivitu při jejich zaškolování, změně pracovního zařazení apod. Toto vše lze podpořit díky využití virtuální reality.
krok č. 7
ZMĚNA FIREMNÍ KULTURY
Všechny výše uvedené kroky povedou k tomu, že se zásadním způsobem změní firemní kultura. Dostupnost dat v reálném čase, měřitelnost činností a výsledků, možnost rychle definovat úzká místa, ale i atraktivita pro nové, technologicky zdatné zaměstnance, to vše se do firemní kultury zákonitě promítne. Jaké jsou dobré i špatné zkušenosti v oblasti změn firemní kultury?
krok č. 8
CYBERSECURITY (HACKNUTÁ SPOLEČNOST)
Digitalizace samozřejmě nepřináší pouze pozitiva, ale i značná rizika. Vytváří jedno velké červené tlačítko STOP, kterým může schopný hacker špatně chráněnou firmu zastavit a způsobit jí značné škody. Příklad firmy, kde se to skutečně stalo, přispěje ke zvýšení povědomí o nutnosti řešit cybersecurity.
16:30 PŘEDPOKLÁDANÉ UKONČENÍ AKCE
Organizátor
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava
Technologická 5, Ostrava
Hlavním posláním MSIC je poskytování služeb podporujících růst a inovace ve firmách. Jedná se
o služby, které v našem regionu nejsou na trhu spontánně nabízeny či nejsou nabízeny v požadované kvalitě, dosažitelné ceně či za jinak relevantních podmínek. Postupně rozvíjené služby MSIC tak doplňují existující komerční služby a přispívají ke zlepšování prostředí pro podnikání a inovace v celém regionu.